Atrakcje

Korbielów usytuowany jest u podnóża góry Pilsko (1557 m. n.p.m.) która jest jednym z najlepszych ośrodków sportów zimowych w Polsce. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi, sprzyjające warunki śniegowe występują tutaj od grudnia aż do początku maja.

Korbielów oferuje świetne warunki dla osób lubiących aktywnie spędzać czas, nie tylko zimą, ale także latem. Z Korbielowa prowadzą piesze szlaki na Pilsko, a także Babią Górę (1725 m n.p.m.), dostępne są także ścieżki rowerowe oraz trasy dla narciarzy biegowych.

Ponadto w Korbelowie, dla turystów udostępnione są liczne karczmy restauracje, wypożyczalnie sprzętu zimowego, rowerów górskich, skuterów śnieżnych, stadnina koni oraz paintball.

Miłośnicy sportów wodnych w niedalekiej odległości od Korbielowa znajdą dwa jeziora: Żywieckie (25km) oraz Orawskie na Słowacji (21km).

Ponadto Korbielów jest świetną bazą do wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Zaledwie 20km jazdy do Żywca, gdzie warte polecenia jest Muzeum Browaru Żywieckiego http://www.muzeumbrowaru.pl oraz Stary Zamek http://www.muzeum-zywiec.pl.
45km z Korbielowa, po słowackiej stronie, znajduję się pieknie położony na skałach zamek – Oravski Hrad http://www.oravskemuzeum.sk. Kolejną wartą odnotowania pozycją po stronie Słowackiej są Jaskinie Demianowskie http://www.ssj.sk zlokalizowane około 100km od Korbielowa. W podobnej odległości znajduję się Kraków, a nieco bliżej (75km) Pszczyna, gdzie znajduje się zamek http://www.zamek-pszczyna.pl oraz Skansen Wsi Pszczyńskiej http://www.skansen.pszczyna.pl.